Archiwum: Czerwiec, 2011

Mógł spowodować katastrofę

Policjanci z Pełczyc zatrzymali 57-latka, który kradł wiatrownice słupów nośnych budowanej przy ulicy Dworcowej hali. Zdemontowane przez mężczyznę elementy zapewniały stabilność konstrukcji. Ich kradzież mogła doprowadzić do katastrofy budowlanej. Warte około 3000 zł wiatrownice zostały pocięte i sprzedane jako złom. Czytaj dalej »

Demon jest już bezpieczny

Interwencja policjantów przerwała cierpienia „Demona” – psa rasy mieszanej należącego do 19-letniego mieszkańca gminy Krzęcin. Decyzją administracyjną zwierzę zostało odebrane właścicielowi. Rozległe, bolesne rany wokół szyi psa zostały opatrzone przez weterynarza. 19-latek odpowie z art. 35 ustawy o ochronie zwierząt. Grozi mu kara do roku pozbawienia wolności. Czytaj dalej »

Zakończenie roku w SP 1

W minioną środę oficjalnie zakończył się rok szkolny. Jak co roku na uroczystym apelu w Szkole Podstawowej Nr 1 w Choszcznie nie zabrakło gratulacji, wyróżnień i życzeń skierowanych głownie do absolwentów szkoły. Dyrekcja oraz zaproszeni goście pogratulowali wszystkim uczniom dobrych wyników w nauce i sukcesów w konkursach szkolnych oraz pozaszkolnych. Czytaj dalej »

I Targi Motoryzacja i Sport w Choszcznie

Znowu miesiące przygotowań i organizacji do kolejnych w Choszcznie targów, tym razem motoryzacyjnych i sportowych zaowocowały świetną imprezą na skalę wojewódzką. Ilość zorganizowanych prezentacji i pokazów nie dało sposobności do nudy. Od samego początku – korowodu przez miasto – do chwili losowania nagród zwiedzający mieli okazję bawić się i uczyć. Czytaj dalej »

Dni Wiatraka w Krzęcinie

Tegoroczne obchody DNI KRZĘCINA odbyły się pod nową nazwą KRZĘCIŃSKIE ŚWIĘTO WIATRAKA. Podobnie jak w poprzednich latach odbyły się zawody wędkarskie, zlot motocyklistów, IX Powiatowy Turniej Par w Brydżu Sportowym oraz piknik rekreacyjny pod hasłem KRZĘCIŃSKIE WIATRAKI.
Największym zainteresowaniem jednak cieszyły się koncerty MEGA DANCE, JAMBO AFRICA i Łukasz Mróz „MROZU”. Na koniec imprezy odbył się pokaz akrobacji z użyciem ognia zorganizowany przez motocyklistów. Czytaj dalej »

Konkurs rowerowy dla dzieci

Konkurs - tor przeszkódDnia 26 czerwca (niedziela) zapraszamy wszystkie dzieci do „Konkursu rowerowego„, który odbędzie się w godzinach 12:00 – 15:00 na Placu Witosa w trakcie trwania Targów Motoryzacja i Sport.

Konkurs odbędzie się na specjalnie przygotowanym przez policjantów z Choszczna torze przeszkód. Do wygrania atrakcyjne nagrody! Nie zapomnijcie rowerów. Czytaj dalej »

GAVIA CUP

Serdecznie zapraszamy na turniej piłki nożnej GAVIA CUP

Jednodniowy salon Hondy w Choszcznie

Już w najbliższą niedzielę 26 czerwca wszyscy mieszkańcy naszego powiatu będą mogli na miejscu „przymierzyć” się do nowiutkich, pachnących samochodów. Dealer Hondy z Gorzowa Wlkp. Głuchy i Spółka zaprezentuje 8 modeli aut ze swojego salonu. Czytaj dalej »

Policjantem się jest nawet na zakupach

Wczoraj po południu w czasie wolnym od służby policjant choszczeńskiej drogówki wybrał się na zakupy do jednego z miejscowych marketów. Załatwiając sprawunki zauważył młodego mężczyznę, który omijając kasy wyszedł ze sklepu z ukrytą pod odzieżą butelką alkoholu. Czytaj dalej »

eTwinning i SP1 w Choszcznie

W czerwcu w Toruniu odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla projektów
programu eTwinning w konkursach ogólnopolskich. Realizowany w Szkole
Podstawowej Nr 1 w Choszcznie projekt matematyczny – „Sklep europejski –
zakupy w Europie” uzyskał II miejsce w kategorii Konkurs dla nauczycieli
przedmiotów matematyczno – przyrodniczych. Narodowe Biuro Kontaktowe
Programu eTwinning spośród tysięcy zrealizowanych przedsięwzięć każdego roku
wybiera najciekawsze, które otrzymują nagrody rzeczowe ufundowane przez
Narodowe Biuro Kontaktowe Programu eTwinning, Ministerstwo Edukacji Narodowej
oraz firmę Image Recording Solution oraz pieniężne przyznawane przez Ministra
Spraw Wewnętrznych i Administracji. Choszczeńska Jedynka wzbogaciła się o kamerę
cyfrową a kolejna nagroda pieniężna pozwoli na zakup tablicy interaktywnej.

Koordynator projektu – Bożena Koronowicz

Nieetatowa grupa wsparcia w Bierzwniku

W piątek mieszkańcy Bierzwnika słyszeli pisk opon, wybuchy granatów hukowych i strzały z broni maszynowej. Nie było jednak żadnych powodów do obaw. Swoje umiejętności podczas festynu w prezentowali policjanci z Nieetatowej Grupy Wsparcia Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie. Czytaj dalej »

KRZĘCIŃSKA AMATORSKA LIGA PIŁKI NOŻNEJ ORLIK 2012

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w rozgrywkach piłki nożnej drużyn amatorskich, które odbywać będą się  na obiekcie Orlik 2012 w Krzęcinie przy ul. Tylnej, na boisku ze sztuczną trawą, w edycji  lato – jesień 2011.
Już w lipcu rusza pierwsza edycja Krzęcińskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej zwanej „Krzęcińską Ligą Orlika”. Do udziału w niej zapraszamy wszystkie męskie, amatorskie drużyny z okolic Krzęcina i nie tylko. Czytaj dalej »